Jdi na obsah Jdi na menu
 


 ...aneb čerstvé informace...

 

1. 12. 2010

Tak já nevím jak vy, ale já se mám bezvadně! Před 14 dny jsem absolvoval další hon, kde jsem si prvně čichnul i k prasítku, a říkala panička, že když jako budu hodně hodnej, že půjdeme zas...

Posledních pár dnů si užíváme té sněhové parády, není nad to si zařádit ve sněhu a pak zase zalézt do teplého pelíšku, kde načerpám energii (hodně energie ;) na další sněhulákovou prochajdu!

Obrazek

25. 8. 2010

Milí, zlatí, boubelatí! Není čas, a tak jsem vám tady alespoň pohodil pár čerstvých foteček, ať se mnou můžete pokochat i onlajn!

Buďte dobří a užívejte léta, dokud to jde.

 

11. 4. 2010

Obrazek

 

Tak a je to tady znova! Ani jsem se nestačil pořádně rozkoukat od posledního dortíku, a už mě čekal další. Páníci mi potřásli tlapinou, sesbíral jsem nějaké ty dárečky, kokynka, zničil dárečky, zredukoval kokynka a s chutí se pustil do masového překvápka...

A co je u této slavnostní příležitosti nového?? Ono snad ani v podstatě nic... Jsem zdravej jako řípa, krásnej jako krasoň ;) a ještě navíc k úžasu všech se prý začínám i zklidňovat (no to ještě uvidíme...).

Každopádně bych rád touto cestou popřál všem svým sourozencům všecko nej, hodné páníky, kteří hned nebudou dělat tlaky kvůli pár zničeným věcem (pro které by se stejně ani jiné využití kolikrát nenašlo!), zdraví a samozřejmě jenom úspěchy při zdolávání zkoušek a výstav! Velký pozdrav patří i mamince Bonince a jejím páníkům!

 

6. 2. 2010

Tak se opět hlásím, sice po delší odmlce, zato však s dobrými zprávami! Panička, totiž poučena loňským nezdarem, letos nezaváhala a s předstihem mě přihlásila na zkoušky vloh. Jelikož se celá ta akce odehraje až 15. května, jsme pořád ještě v klídečku, ale čím víc se to bude přibližovat, tím víc bude nervóznější, a já abych ji zase utěšoval! Pche! Přece mě nějaké vlohovky nemůžou zaskočit, když už mám za sebou takové úspěchy! ;) (ale stejně mi držte palce, jo??)

Jinak nás prej letos čeká i nějaká ta výstava či co, děláme kvůli tomu pořád jakási alotria, a já musím stát jak lojza s nataženýma nohama dozadu, úplně klidně, mno vůbec se mi to nelíbí a panička už je z toho taky na mrtvïci! ;) Tak se u toho furt dohadujeme, ona mě cepuje, já ji občas olíznu, málokdy postojím, takže z celé této exhibice ještě neexistuje ani jedna fotka... Já bych se na to teda nejradši vykvajznul, ale prej to všichni musíme vydržet kvůli nějakým lejstrům..., mno jestli ti člověci nejsou nějací divní, co?

A tak se v tom málu osobního volna věnuju své nejmilejší činnosti - a to duznění vánoční kosti! Už jsem s ní nadělal pár šrámů do dřevěných schodů (což se teda doma nesetkalo s právě velkým ohlasem), trošku jsem s ní ostrouhal zeď a hodil ji paničce i na palec, ale když ona je tak veliká, že mi s ní prostě ještě dost blbě manévruje! Kouknout se na ni můžete jak ve fotkách, tak v našem biografickém okénku.

Tož, a já jdu na to!

 

7. 12. 2009 Obrazek

Ačkoliv zatím zůstávám loveckými zkouškami stále nedotčen, byli jsme s paničkou pozváni na můj historicky první hon! Nadšení bylo veliké, hlavně to moje! Ve vzduchu bylo cítit jak vzrušení, tak podivné ptactvo, které mi doposud bylo naživo utajováno (taky nevím, proč se doma furt crcáme se zaječí atrapou!).

Nejdřív jsem sice byl krapánek nejistý, a příliš netušil, co se po mě vlastně chce; navíc bohužel došlo k ošklivé nehodě, když byl jeden z mých psích kamarádů zákeřně pokousán nevychovaným stafbullem...

Ale i přes prvotní nepřízeň počasí a osudu,  z pěti střelených kohoutů, byla většina vyhnána a dohledána právě v mojí režii! ;) Což pro nás znamenalo jediné - totiž že jsem byl vychválen, a i s vůdcem (netřeba říkat, že takřka zbytečným ;)  pozván na další předvádění mých loveckých kvalit!

Do galerie jsem pro vás vybral pár použitelných fotek, zrovna moc jich není, ale panička měla plné ruce práce, takže předkládáme pouze to, co nám bylo darováno...

 

7. 10. 2009

Ahoj! Přidal jsem vám pár nových fotek na mém oblíbeném poli. Jinak nic nestíhám, poněvadž jsem plně vytížen výcvikem a aktivitami, které mi vymýšlejí páníci, abych nezahálel. Ne, že bych byl proti - některé mě i vyloženě baví, hlavně, když se hází hroudou hlíny a já ji můžu honit ;)

 

19. 9. 2009

Asi bych měl vysvětlit, co se se mnou celé ty dlouhé tři měsíce dělo... Mnooo, jelikož shánění a následné nabývání naší boudičky nebylo zrovna jednoduché, byl jsem na tři týdny ušoupnut na vynucené stěhovací prázdniny k Jessince. Teda, néé že by se mi tam nelíbilo! Líbilo! Néé, že by na mě nebyli hodní! Byli! A nejvíc ta moje zrzavá kráska, se kterou jsme se nenápadně dopustili jedné mladické nerozvážnosti ;)

Všichni páníci z toho byli nejdřív zděšeni, ale když pak ty následky přišly na svět, myslím, že nám bylo vše odpuštěno ;) Všechno holt není vždycky úplně podle pravidel...

Podle pravidel však jede panička. Otec neotec, právě trénujeme zaječí aport a nemůžu říct, že by mě to zrovna bůhvíjak uchvacovalo. Stejně tak ani nechápu, proč panička tak prahne po tom, abych měl věčně plnou mordu chlupů, ale co, za piškotek se nechám občas si překecat ;)

Taky jsem Vám sem nasolil nějaká nová fota, kochejte se...

 

9. 9. 2009

Dnes je ten slavný den, kdy k nám byl zaveden....internetový proud ;) Za tu dobu, co jsem Vám nenapsal, se toho událo fakt hodně - koupili jsme si novou boudičku, vyvedl jsem taky jednu mladickou nerozvážnost ;) a vůbec jsem "dospěl" (k uvozovkám mě donutila panička) ve velkého štramáckého psíka! Takže ode dneška Vám budu zase přinášet ze svého nového působiště všechny ty novinky, co umím, co umět nechci a čím jsem zase zazářil! Těšte se, přátelé ;)

 

Obrazek

 

 

18. 5. 2009Obrazek

Tak už je to jisté - letos zkoušky vloh nestihneme ;( Panička to málem obrečela, mě je to celkem šumák. Uklidňuje se momentálně tím, že jsem stejně moc temperamentní a že to aspoň napřesrok všem těm mlaďochům natřu... Abychom však jen tak zbůhdarma neztráceli čas, vzala mě o víkendu do UHu, abychom si tam prej udělali takové svoje soukromé ZetVéčko ;) Naháněla mě do prapodivných spletin trávy, keřů, poslala mě dokonce do kopřiv (a to teda přehnala, no uznejte..) a já hledal a hledal, jako blázen, jen abych jí udělal radost. Revíruju teda prý moc blízko, takže jsem nic nevyhnal, ale s vystavováním a stopou to bylo o moc lepší. A taky se nesmím zapomenout pochlubit - po ráně je to naprosto v klídečku, o čemž se můžete přesvědčit v našem biografickém okénku (taky nechápu, co čekali, nejsem přece žádný strašpytel ;)

Pac a olíznutí na čuminy posílá Váš světácký "žlutý pes" - budoucí myslivecká chlouba!

 

27. 4. 2009

Obrazek

Počasí už je super, a tak při každé volnější chvilce vyrážíme někam na príma prochajdy. Zrovna včera u Svitavy jsem vyzkoušel, jestli jsem od loňska náhodou nezapomněl plavat (nezapomněl, to se ví!). Jinak samozřejmě dál trénuju trpělivost své smečky přemýšlením o vydaném povelu, občas se vrhnu úplně jiným směrem, aby jako viděli, že mám taky svou hlavu a s vymejšlením si klidně vystačím sám ;)

 

 

8. 4. 2009

Dnes má svátek Ema, a my, holky a kluci z prvního vrhu Ze Zámeckých blat, máme narozeniny! Říkají to od rána páníci, mluví na mě "oslavenče" a připravují prej nějaký překvápko. Tak se těšim, ležím a vydýchávám každodenní lítačku na výběhu...

A jelikož v tom nejsem zdaleka sám, přeju Amy, Aronovi, Alexovi, Arpymu, Annie, Afře, Aiře a Amélii taky všechno nejlepší k našemu prvnímu jubileu, a hodně zdraví a sil na zdolávání psích dnů ;)

 

 

 

 

4. 4. 2009

Obrazek

Tak jsem byl svedenej!!

Stalo se tak dnes ráno v Brně a spolu se mnou se tam sváděla další kopa maďarů, výmarů, setrů, fousků, jezevčíků, a dalších - nám ne vždy známých - ras. Páníci nás měli všechny na vodítku a odmítali nás k sobě pustit, tudíž je nad slunce jasné, že byla spousta křiku, štěkání, kňučení a tahání. Všechno to bylo zdlouhavé, a my všichni pejskové a fenečky jsme chtěli ten čas využít úplně jinak...

Než jsem přišel na řadu, byly moje nervy už řádně nadranc, ale panička prej byla vystresovaná mnohem víc než já ;) Musel jsem ukázat zuby (což byl drobátko boj, když mi pan rozhodčí šahal až dozadu do tlamičky), stát v klidu, aby na mě mohli s takovou divnou tyčkou, a dokonce mi šahali na kouličky!!!

Nakonec se nám na tlamičkách rozzářily blažené úsměvy, neboť jsem byl zhodnocen jako krásný psék (tož víme, ne?!). Jen u povahy pan rozhodčí Rábl drobátko zaváhal - chtělo by to nějakou pátou kategorii - něco jako VELMI TEMPERAMENTNÍ ;))

 

 

30. 3. 2009

 Obrazek

Jelikož se nám po nepřestávajícím přemlouvání počasí udělalo konečně v sobotu trochu hezky, naložil jsem páníky do auta a vyrazili jsme směr Hradiště za mou milovanou... Shledání bylo báječné, ostatně jako u všech milenců, kteří jsou od sebe zrádným osudem nechtěně odděleni, a některé projevy naší lásky jsou věrně zdokumentovány ve fotogalerii. Taky jsem byl na čuchandě se Zairou a třemi fenkami pouličních ras, které se k nám automaticky přidaly (no bodejť! chlap jako já prostě vzbuzuje pozornost, musím si na to zvykat...). Však ten babinec dospávám ještě dneska ;)

Ucho už mám zcela v pořádku a po profesionálním zásahu medicinmanů mi zůstal jen malý hrbolek, který pranic nenarušuje moji přirozenou krásu ;) Všichni mě moc chválili, tak doufáme, že to teď v sobotu na svodu mladých bude zrovna tak... Držte mi tlapky!

 

11. 3. 2009

Abyste byli klidnější, přišel jsem vám z lůžka zvěstovat, že úraz na mém temperamentu nezanechal žádných následků a že paničce opět vstávají vlasy na hlavě ;) Z obalu mé hlavy zbyla jen náplast na uchu, přesně jak to páníci na veterině předpovídali, ale doufám, že za to zítra na kontrole nebudu penalizován, neboť jsem přece jen ohař a pohyb potřebuju (nehledě k tomu, že jsem s tím turbanem vypadal jako Lojza...). Aby "mě ty roupy přešly", mám slíbenou konečně i nějakou tu pořádnou lítačku, takže se loučím a jdu chystat vodidlo. Olíznutí na čumičky posílá Váš marod...

 

10. 3. 2009

Obrazek

Nejsem si tak úplně jistý, jestli jsme to posledně s tím zdravím nějak nezakřikli, neboť jsem včera na výběhu při hře s čtyřměsíčním retrívrem utrpěl svůj první úraz v životě... Já jsem si teda ničeho nevšimnul, ale páníci byli z té hrůzy krve úplně paf, okamžitě mi ovázali hlavu ručníkem (to asi abych vypadal jako úplné tele) a jelo se na veterinu. Tam jsem strhnul veškerou pozornost, všichni na mě šahali a všelijak se mi snažili zabránit, abych házel hlavou, neboť - jak se pak ukázalo - štěně mi prokouslo žílu na uchu, což při každém otřepání znamenalo červeňáky všude kolem... Nakonec na mě šel pan doktor se včeličkou, po které se mi udělalo tak divně, rozjely se mi nožičky a zbytek znám už jenom z vyprávění páníků... A že to teda bylo dobrodrůůůžo!! Žílu mi zatavili, dezinfikovali, ucho mi přivázali k hlavě, nasadili jakýsi rolák a nakonec mi ještě připevnili podivný trychtýř na hlavu, prej abych si to nesundal.. (pchá!!! kde je dnes turbanu konec!!). Bezvládného mě pak převezli domů a tam jsem chrněl ještě dobrý čytyři hodiny, a tím páníkům připravil nejednu horkou chvilku, protože jim najednou bylo smutno po cupitání a pobíhání, když jim milovaný aktivista najednou spí tak dlouho bez ustání... Mno! Nakonec jsem sice vstal, ale do všeho narážel, motal se, a když jsem zůstal stát, přepadával jsem na strany, ale ani tento hrůzostrašný pohled páníky nepřesvědčil, aby mi dali nějakou dobrotu (jelikož to pan doktor zakázal, a prej co řekne, to je svaté...). Tak jsem byl aspoň hlazenej a rozmazlovanej a dneska se mnou paňáska zůstala doma, což vůbec není zlý ;) Teď mě hlídá, abych si prý nestrhal z hlavy úplně všecko a pere a pere ;)) A já jsem přes všechny obavy zase ten živý, čilý Artíček, který ví, jak vytěžit z nastalé situace co nejvíc ;)

Tak zdar a sílu, a vám ostatním hlavně zdraví, protože už chápu, že je to veledůležitá věc!

 

20. 2. 2009

Všem přátelům, ať psím nebo lidským, přejeme krásný víkend!

Opět se hlásí Art - živelná pohroma, spokojený, přes počasí zdravý jako řípa, jen drobátko zmítaný hormóóny ;) Minulý víkend jsem vzal paňásky k babičce a dědovi a proběhnul báječně zasněžené stříbrnské paseky, skákal jsem do závějí a klouzal se na ledě... Taky jsem dostal prasečí nohu (aspoň panička tomu tak říkala), co vážila tak 3 kila a nikomu jsem ji nepůjčil. Báájo! Sice jsem zas potají spolykal kusy kostí a pěkně se z toho poblil (načež mi byla kost samozřejmě navždy uzmuta), ale i tak to stálo za to ;)

Jinak je všechno při starým. Když počasí dovolí, chodíme na dlouhé prochajdy, když nedovolí, je to horší, ale páníci vždycky hledí mě nějak vyblbnout, abych už doma nic nedemoloval ;) To stejně dělám opravdu jen výjimečně, páčto je pak kvůli tomu akorát spousta křiku a bolestných poznání... Myslím, že se ze mě holt stává dospělák, narostl mi hrudník a tak frajéřím před holkama a klukům dávám co proto.  Jen ti páníci mi to pořád nějak nevěří ;)

 

1. 2. 2009

Obrazek

Ahoj! Vím, že teď s páníkama stránky tak trošku flákáme, a samozřejmě jsme se za to již několikrát nemilosrdně vyplísnili; ale máme teď holt moc práce s hledáním nové boudičky pro nás tři (s rybičkama: pro nás padesát), a to teda není žádná sranda, to vám řeknu! A já jako hlavní finanční poradce mám úkol nejdůležitější - hlavně, aby zůstalo dost na mé baštění, hraní a mlsání; samozřejmě, že občas ještě přijde nějaká ta devastace, která se musí uhradit, že... Takže nám, prosím, odpusťte, a my slibujeme, že jen co se situace uklidní, budeme se mé virtuální prezentaci věnovat zase naprosto a naplno ;)

A abyste pořád jen nefňukali, šoupnul jsem pár fotek  z procházek, některé jsou ještě se snížkem, některé už bez něj, ale prochajda je prostě prochajda, a vždycky se nějaká zábava najde, že?!

Pac a olíznutí na čumáčky posílá váš Art, svalovec a machr přes cokoliv ;)

 

10. 1. 2009 

Tak u nás normálně!!! včera zazvonil pán a přivezl nám pytel oblíbených lososových granulek, dřevěnou činku a hovězí průdušnice!!! Navíc mě drbal a hladil a říkal páníčkům, že jejich tříletý Merlinek je stejné střevo jako já, čímž je teda prej moc neuklidnil ;) KAŽDOPÁDNĚ!!! Já dostal k večeři nové granule, a po jídle i novou hračku (dřevěný aport), kterou jsem zlikvidoval během hodiny, jejím duzněním na plovoučce jsem nejspíš potěšil sousedy zespoda, a v noci jsem se pěkně poblinkal ze samých třísek... Paňáska mi činku zabavila a prohlásila, že jsem *urvínek, že mám utrum a celé dopoledne prala moje deky...

Ale stejně mě po obědě vzala na prochajdu s Dorotkou a Jeníkem do lesa, kde jsme potkali spoustu čtyřnohých kamarádů a po dvouhodinovém lítání jsme si pak u nás dali čaj, svařáček, průdušnici a nějaké to přetahování (mimochodem fota nejsou, páčto jsem jim k tomu prostě nedal příležitost). Príma den! Jestli se v tomto duchu ponese i celý příští týden, budu muset paničce asi zlíbat celou hlavu ;)

 

 

7. 1. 2009

Obrazek

Tak všechny zdravím v novém roce a doufám, že jste si užili svátky dle svých předsevzetí! Já osobně jsem si  užíval s páníkem dovolenou, s paničkou zas po večerech vykrajoval cosi z placek a pak jsme to strkali do trouby a vytahovali odtamtud zvláštní voňavé dobrůtky, kterých jsem samozřejmě taky pár ochutnal ;) Na Štědrej den jsem dostal kousek vánoční rybičky a celou dobu štuboval stromek, který se nám zčista jasna objevil doma. Akorát, že na něm byly nějaké barevné blejskavé věci, které zvenku neznám... Mno, a večer se pod ním ještě navíc objevily barevné krabičky, přičemž jedna voněla, že mi to nedalo spát...Ale páníci mi ji dovolili rozbalit a vyklubala se z ní spousta dobrůtek a taky nová (prej betelná - i když já vim svoje) přetahovačka.

A pak byl zase Silvestr, a to k nám přijel Rudolf se svýma páníčkama, jakože se budeme kamarádit. Ale Ruda je hroznej mrňous, navíc si fakt dovoloval a já mu ani nemohl ukázat, zač je toho loket, a že u nás prostě vládnu já. Ale nějak jsme to zvládli ;)

Teď už se zas chodí do práce, a to mě teda vůbec nebaví! Ale prej nemám věšet ouška, paňáska slíbila, že si jí příští týden užiju dosyta, takže snad přibude i nějaký ten pořádný výlet, koulovačka a taky něco zimních sněhových fotéček...

 

 

21. 12. 2008

Jelikož se u nás doma prohlásilo, že Vánoce bez pořádného přání nejsou Vánoce (ačkoliv mi stále uniká smysl tohoto podivného slova), oblékli jsme se pro vás do prazvláštních elfích oblečků a zatancovali na vánoční notu nějaké ty exhibice. Musím tedy přiznat, že jsme se u toho dost pobavili, neřku-li nařechtali, a tak jsme o to nemohli připravit ani vás...

Takže!, milá rodino mateřská, rodiny sourozenecké, rodino stávající, přátelé, kamarádi, známí, i jiná verbeži ;), přejeme vám s páníčkama ty nejkrásnější Vánoce, i když nejspíš bez té zvláštní bílé věci... Dárečky, pejskové nechť najdou pod jehličnanem co nejvíc potřebností, kokynka, páníci napovídají že jako pohodu a klííííd, a hlavně prej ať ze stromku nevyšlehnou plameny, výskyt rybích kostí v krku omezte třeba výběrem pangasiuse, prostě to prožijte, jak chcete, ale hlavně ve zdraví! Tož tak!

Tanečníci zde ;)

Páníci mě donutili ještě připsat, že si od ježoura přejí, abychom prej my pejsci konečně dostali rozum a přestali bezhlavě pojídat všechno, co se doma najde, ale s tím já kategoricky nesouhlasím, takže se pod toto zvěrstvo nepodepíšu... ;)) Čau všem!

 

Obrazek

 

18. 10. 2008

Řeknu vám, že poslední dobou mě páníci začínají pěkně štvát. Nejenom, že se rozhodli zkazit mi každou legraci, kterou vymyslím, že mi zakazují ohryzávat botník, když už mě to tak pěkně šlo, a nakrývat nohy; ale ještě ke všemu vůbec nestíhají vkládat důležitá data o mé velikosti na stránky, fotky taky flákají...to jsou pořád jen samé Vánoce (bůhví co to zas vymysleli) a shánění nějakého nového domova. Že by se mě chtěli zbavit a strčit mě někam jinam?!?! No, to by jim snad ani strach nedovolil, neboť by to taky mohlo být jejich poslední dobrodružství...

 

21. 11. 2008

Tentokrát pro vás mám dojemné vyznání svých páníků, samozřejmě za vydatného přispění pána umělce, protože kdyby to měli nazpívat sami, vyjete se mnou ještě měsíc ;))

 

 

 

 

9. 11. 2008

Dnes jsme na prochajdu přizvali strejdu (pre)Víta a vyrazili z domovského Lískovce naObrazek Vyhlídku. Až na nejnutnější asi desetiminutovou trasu podél silnice jsme šli (jak kdo...) jenom lesem, takže to byla naprostá paráda! Potkal jsem 3 fenečky (ras nám neznámých), pak jednoho bílého hysterického krysáka s ještě hysteričtější paničkou, a nakonec hárající fenu německého ovčáka, se kterou byla zastávka nejdelší a nejzábavnější ;) Fotky v galerii.

Čus bambus

P.S.: Mezi těmito fotkami je rozdíl 160 dnů ;)

 

2. 11. 2008

Od toho nešťastného posouvání času už v týdnu nestíháme trávit tolik času venku, hned na nás padne tma, páníci nevidí na mě, já na hledané poklady... Ale víkendy mi smečka věnuje beze zbytku, takže jsme včera po O vyrazili na pořádnou, asi tříhodinovou, prochajdu přes Hády, kolem lomu, naučnou stezkou Šembera, kolem Klajdy, vysílače, Kavky...prostě paráda, potkali jsme spoustu psích kamarádů a slečinek k očichávání, nafotili něco hezkých fotek a po návratu všichni tři usnuli jako štěňata ;)

 

30. 10. 2008

Jelikož mi bylo netaktně naznačeno, že to bonzování na sebe dost flákám (pche!), rozhodl jsem se utrhnout se od svých povinností a dostát slibu nápravy... Panička se mi nějak pokazila a dala už dvakrát přednost komisařování ve volební komisi před mou příjemnou společností (pche!). Poprvé jsem to přečkal s páníčkem, ale podruhé mě šoupla na prázdniny k Jessince na Velehrad. A to ji zase musím pochválit ;) Jessie mi ukázala krásy své zahrady, naučila mě hrabat nory (to zatím v bytě moc nejde, ale není všem dnům konec...) a samozřejmě jsme se pořádně vylítali a vybláznili! Však jsem to dospával skoro dva dny, ale i tak - třikrát sláva volbám ;))

Fotky nemáme, zato mám 22 kil, ginglavej zub skoro venku a v hlavě spoustu nových nápadů...

 

14. 10. 2008

Tak jsme před týdnem oslavili mého půlroku, rozšířili fotoalbum o toto nové časové údobí, a pro ty, co to ještě nezaregistrovali, jsme přidali novou anketku. Ze 4 mléčňáků, co mi rostly společně s těma novejma, zůstal ještě jeden nahoře, ale už se docela hýbe (však se panička snaží...veškeré přetahování o cokoliv směruje na toto citlivé místo, saďoura jedna...). Dlouho jsme se sice nevážili, nicméně po dnešním rozpačitém měření tou podivnou dlouhou věcí můžeme konstatovat, že ze mě asi bude velikej chlapák - v kohoutku 59 - 60 cm (ono je to těžký, když s váma šije tisíc ďáblů) ;) Doufám, že také všichni sourozenci jsou zdraví, spokojení, šťastní a žižlavě zlobiví jako já; a doufám, že pokud sem k nám chodí nebo přijdou, napíšou mi, jak to u nich koulí... Tak čau a pac, přátelé!

 

7. 10. 2008

Obrazek

Všem haf na pozdrav! Tak se nám blíží další (ne)významné jubileum, zuby rostou ostošest, zlobení mi taky jde parádně (obávám se, že kupříkladu po dnešním zásahu už můj pelech zůstane jaksi nefunkčním...), sílím, cítím se a rostu. Panička studuje knihu Všestranný ohař a neustále vyhrožuje cepováním a drilem při loveckém výcviku. Mno, zatím jsem v klidu, ale abych zas na něco nenaletěl...

V sobotu jsme se smečkou vyrazili na výlet na Vysočinu, tak mrkněte do galerky na fotky. Škoda jen, že nebylo dobré světlo, a tak jsou některé přinejmenším bídné... Ale tím, že jsem na nich já, to jistě vykompenzujeme, nééé? ;))

 

1. 10. 2008

Takže! Jelikož byli páníci churaví a počasí nepříznivé, s výletováním to teď u nás bylo na štíru (no já vim, se psaním taky...). Vařil jsem čaje, přinášel meducíny a léčil vlastním tělem. Odměnilo se počasí i smečka, a v neděli jsme si vyrazili do lesa za Ochoz (fotky v galerii). Taky jsem začal chodit na cvičák a studovat tak poslušnost. To je dril!!! Jeden z mých starších spolužáků, Oliver, vůbec neposlouchá a paní cvičitelka se s ním pak vůbec nemazlí. Já vždycky zděšeně koukám a povely plním, jak nejlíp to jde, abych nedopadnul stejně... Ale jinak jsme si tam všichni tři hezky namasírovali ego, páčto jsem pašák a šikula ;))

 

16. 9. 2008

Páníci mě dnes poprvé po dovolené nechali samotného doma, navíc to páník zakamuflil tak, abych moc nevyváděl, až bude odcházet a před odchodem mi nasypal granulky... Já blbec důvěřivá!!! Však jsem jim to pěkně spočítal, takže šly na paničku mrákoty, když se vrátila celá natěšená z práce... Vyrval jsem v předsíni lino, rozcupoval jej na tisíc kousků, sundal domovní telefon, lžíci na boty, taky ten hnusnej náhubek...a jako třešničku jsem do toho všeho nabobkoval a načůral. Panička se se mnou vůbec nebavila, přestože jsem tak pěkně podlízal a vrtěl ocáskem! Říkala, že s takovou kamarádi nebudem, ale nakonec vyměkla a dala mi večer kůstku, protože potřebuje, aby mi co nejdřív vypadly mléčný spodní špičáky, a ty dospělácký, co se vyklubaly nějak předčasně, měly kam růst... Tak teď furt dolízám s kostí v tlamičce a tvářím se jako anděl. Ten kukuč přece musí zabrat, ne??!!

 

15. 9. 2008

Snad každý cestovatel zná tu podivnou melancholii po návratu z kouzelných cest do reality. Ten náš návrat měl realitu o to šedivější, že od neděle bez ustání prší a stupně na teploměru se stěží přehoupnou přes 10°C. Zbývají už jenom vzpomínky na prosluněné pláže rybníků a první skoky do vody, na štiplavě vyhřáté sedačky aut, rozpálený asfalt a vystrčené tlamičky z oken. Na zeleňoučkou trávu zalitou sluníčkem, utišující vlhkost lesa a naše lítání tím vším... Áááááááchjo! Když jsme dneska capkali po mokrém chodníku, říkala panička, že už to lepší nebude... Že budou nějaký stromečky, oblevy a velikonoce. Asi jí z toho konce dovolené taky pěkně šibe...

Obrazek

 

4. 9. 2008

ObrazekNo tomu prostě neuvěříte!!! Já umím plavat!!! Zjistil jsem to včera na výletě ve Skřinářově u rybníka a byl jsem z toho tak nadšený, že jsem paňásky prostě musel ukecat, aby sem šoupli fotky! To je vám taková paráda!!! Teda...nejdřív jsem se trochu bál, vody bylo drobátko víc než doma ve vaně, ale pak už mě odtamtud nemohli dostat! Museli házet klacíky, aby byl jako důvod do té parády skočit, ale vystačil bych si i sám. Páníci se mi prvně řehnili, že plavu jako parník a vyhazuju paciny nad vodu, a to mě teda pěkně dožíralo, protože odkud jsem to měl asi vědět, ne?! Ale pak jsem techniku vypiloval, vyglancoval a teď už plavu jako starý mazák! Mrkněte na fota, posléze dodáme i nějaké to videjíčko... Papá

 

2. 9. 2008

Jelikož byli páníci docela hodní a ani moc nezlobili, poslouchali, plnili mé příkazy...rozhodl jsem jim udělat prázdniny a vzít je někam na výlet. Pro toto nastanuvší osiřelé období jsem vám šoupnul nějaké mé nové fotečky z víkendového řádění, ať se máte po dobu mé nepřítomnosti čím kochat, a slibuju, že je o té dovolené donutím fotit hlavně mě, nebojte ;))

Tak ahoooj a buďte dobří ;) Váš Artík Nemilosrdný, krutovládce z Brna 

 

28. 8. 2008

Obrazek

Páníci mě i po vydařené masové loupeži vzali na milost a dál mě krmí príma granulkama a ostatními oblíbenými mlsíky, takže se můžu pochlubit 15 kily! Výšku jsem jim zatím přeměřit nedovolil, bůhví totiž na co ta podivná dlouhá věc s čísílky vlastně je!

 

 

19. 8. 2008

Čas letí a já nedávám páníkům příliš příležitostí k aktualizaci mých stránek, natož pak ke vkládání nových fotek. Ale pes se musí občas smilovat a obšťastnit Vás něčím novým, krásným a žhavě trendy ;) Mno, taky se musím pochlubit svými loveckými kvalitami - v neděli jsem pro smečku (i když prý spíš smečce...) ukořistil 0,5 kg masa. Páníci byli pěkně naštvaní, asi proto, že jsem jim nic nenechal... Ale copak to šlo, když to byla taková dobrota??!! ;) Jsem však skálopevně přesvědčen, že za to na mě museli beztak seslat nějakou kletbu, protože jsem se pak pěkně po.... a po.... Chjo ;)

 

8. 8. 2008

Nazdárek! V den svých 4 měsíců se vám zase hlásím, a tentokrát jsme pro vás s paničkou šoupnuli i nějaká ta fota, ať furt nebrbláte ;) Tímto se také omlouváme za dočasný fotovýpadek, ale nějak není čas. Furt jezdíme někam na výlety, na návštěvy, dokud je tak hezky a užíváme si všichni tři společných chvilek. Mno, a taky jsem zase povyrostl a zlumpačitěl, takže už jim holt dávám i víc zabrat ;))

 

1. 8. 2008

Obrazek

Všem haf na pozdrav! Dnes jsem zvládnul (opět s přehledem a opět jako chlapák, a to přestože jsem pak měl na prdýlce trochu krve) přeočkování na boreliózu a za 3 týdny mě čeká očkování poslední - na vzteklinu. Skoro mě to až mrzí, v mé ordinaci jsou moooc hodní a vždycky pak dostanu obrázek (čtěte: piškotek). Doma mě taky neodbyli a páníček mi přichystal dortíček (pribiňák s piškotama). Bodejť! Musí si mě hledět, když jsem takovej šikula! Navíc jsem se během dvou dnů naučil lehni, dawn a ještě kravinu navíc - mrtvý pejsek ;)) Mno, jestli to tak půjde dál, nevím, co mě chtějí na tom cvičáku učit. Pche! ;)

 

30. 7. 2008

Tak mě tu zase máte, přátelé! S několika zubama navíc, po první bahenní koupeli, s 11,5 kg! a konečně i s fotoaparátem...

 

Obrazek21. 7. 2008

Jako kdybych to neříkal! Jako kdybych neměl vždycky pravdu!... ;) Jelikož nám páníčka sklátila nemoc, odjeli jsme s paničkou na víkend na uherskohradištsko jenom sami dva. Frčáli jsme sanitkou (ne z nutnosti...nebooojte...), seznámil jsem se s fenečkou Zairou a její paničkou Bájou, byl jsem na výletě až v Jablunkově... Prostě parádička! Jen ten foťák chyběl, abychom pro vás i budoucí generace mohli všechno věrně zdokumentovat! Snad to mé lehkovážné pány pro příště naučí ;)

P.S.: To jsem už ale dlouhán, cooo?!

 

17. 7. 2008

Ahojda! Šoupnul jsem vám jedno nové video, abyste viděli, jak doma makám, normálně si ze mě páníci udělali levnou pracovní sílu... S fotkama ale teď máte na chvilku utrum, alébrž páníci neprozřetelně zapůjčili náš drahocenný fotoaparát (a mě se třeba nikdo nezeptal!), takže nejni na co blejskat. A to se vsaďte, že tento týden budu určitě nejroztomilejší a nejvíc k sežrání a oni to nebudou mít na co zachytit! Mnooo, dobře jim tak! ;)

 

12. 7. 2008

Všem po novinkách prahnoucím: mám za sebou další očkování (DHPPI + L) a proti lymské borelióze a zvládnul jsem to, jak se sluší na velkýho kluka. Mimoto mě začaly zlobit zoubky, a páníkům tak začal nanovo boj o holé maso, jak se snažím utlumit bolest z nově rostoucích tesáků kousáním do všeho, co je zrovna po "tlamičce" ;) Mnoo, nikdo jim přece neříkal, že to se mnou bude lehký! ;) Ale berou to statečně, člověci moji šikovní, a zásobují mě dostatkem kůstek a taky jsem dostal kopačák, který mě štve, že nejde  zničit v mém klasickém čase...

Jo, a ještě něco! Musím si dávat bacha na paničku! Dneska nás normálně zabouchla na chodbě a samozřejmě si nevzala klíče. Taková mladická nerozvážnost!! Kdyby po ruce nebyli stateční zachránci Joška se Sabinkou, kteří nás ochotně odvezli k páníkovi do práce, mohl jsem taky zůstat na chodbě bez jídla!!!!!!! Tssss....

 

8. 7. 2008

Tak dnes slavím 3 měsíce! Za tu dobu jsem povyrostl, o něco víc vážím (9,7 kg), poznal jsem nové kamarády, nová místa, naučil jsem se nějaké základní povely a samozřejmě i nové lumpárny. Vím, že to není žádné závratné jubileum, ale i přesto přeju Amy, Aronovi, Alexovi, Arpymu (Argovi), Annie, Afře, Aiře a Amélii hodně hezkých chvil strávených ve svých domovech a jejich páníčkům hodně radostí s námi pejsky a fenečkami. Velký dík samozřejmě patří i mamince Bonnie a jejím páníkům Jitce a Jiřímu za příkladný start do života ;)

 

Obrazek

7. 7. 2008

V neděli bylo moc hezky, takže jsme se s páníkama rozhodli, že mě vezmou do ZOO. To je vám takový park, kde je stráááášně moc roztodivných zvířátek. Všechny mají své domečky, což je dobře, protože některá z nich mě neváhala ohrožovat! Hlavně Emák s koněm mi připravili nejednu horkou chvilku ;) Vložili jsme i fota, na kterých nejsem, abyste si těch tvorů taky dosyta užili...

 

2. 7. 2008

Jelikož mi bráška Arpy (původně Argo) poslal nějaké své fotečky (málo, zoufale málo!) ;), musím se o ně s vámi podělit. Najdete je v sekci "Ostatní čtvernožci chlupatí". Jinak asi nic nového. Jo! Páníci mě dnes nechali poprvé celou noc u sebe (normálně spím oddělen, protože a neboť mám nejrušněji kolem třetí hodiny ranní, kdy prý všichni slušní lidi spí...a pak hryžu do všeho, co se mě připlete do tlamičky...) - přinesli mi tam můj pelíšek, panička si mě přitáhla co nejblíž a koukali jsme spolu na telinu. A jak jsme všichni usnuli, nechali mě tam až do rána. To jsem pak v pět vstal, pohladil paničku po zádech, olíznul krk a oči, že jako vstááááváááme!!!!, je čas na procházku... (Bez jediné noční nehody, přátelé!)

 

29. 6. 2008 

Tak jsme včera odpoledne s sebou vzali Víťu na prochajdu k Antroposu a do přiléhajícího okolí. S paničkou jsme tamtudy už šli, takže jsem byl jako mazák a ukazoval jim cestu... Strávili jsme venku téměř 3 hodiny, ve fotogalerii můžete shlédnout nějaká fota, ale ne moc, neboť jsem je oba plně zaměstnával... ;)

Mimochodem - dnes ráno se mi podařilo ukrást z kuchyňské linky celý kus sekané, kterou měl páníček připravenou do práce ;) Chvilku jsme se o ni honili po bytě, já ji nechtěl dát, když jsem ji přece NAŠEL!!, ale nakonec mi ji sebrali, no... Chjo! 

 

28. 6. 2008

Omlouváme se všem za dočasné grafické bezvládí, které nastalo po skončení zkušebního neplaceného programu na estranky.cz. Chviličku trvalo, než jsme to s paničkou překopali alespoň k přibližné spokojenosti, ale snad už webovky zůstanou takové, jaké jsou...

 

24. 6. 2008

Ahoj drahoušci. Přidal jsem vám dva nové psí odkazy (mezi nimi i zbrusu nový odkaz na stránky ségry Annie - vyčmuchal jsem je úplně náhodou a sám...) a také pár fotek ze včerejšího odpoledne. Vzali jsme s sebou Maxonauta (furt se mnou nechce kamarádit a v autě jsme se dohadovali, kdo bude ležet paničce na klíně, ale jelikož je to moje panička a on má svou, bylo to jasný...) a jelo se za Roníkem, jak mi páníci slíbili. Ronďa má teprve rok, takže je to taky ještě takovej lojza jako já ;)

Btw - jak jsem si všimnul, tátovy stránky už fungují, takže mrkněte po kom budu statnej kluk...

 

22. 6. 2008

ObrazekV sobotu mě páníci vzali opět za Jessinkou, a i když tentokrát bylo opravdu horko a byli jsme oba unavení, stejně to znova stálo za to! Mrkněte na fotečky v galerii!

Bohužel se páníci se mnou báli přespat "v cizím" prostředí, takže jsme večer museli zpátky domů (chjo!), ale mám zato dnes slíbený výlet k Tišnovu a taky seznámení s jezevcem Roníkem! Tak jsem celej zvědavej ;)

P.S.: Drobet jsme tu přestavěli pořadí, ať prej nemusíte rolovat jak blázni. Doufám, že vám to jako vyhovuje ;)

 

21. 6. 2008

Tak bych prý měl zase vyplodit nějaká písmenka, aby vaše čtenářská vášeň byla ukojena ;) Mno. Posledních pár dnů mě sužují sexuální choutky ;) Pro tyto účely jsem si vybral paničku, takže pokaždé, když jde kolem, nebo si ke mě sedne, vyskakuju jí na nohy, ruce nebo záda a předvádím své nově nabyté umění ;)  

Taky jsem byl s páníkama za Portoskem v obchůdku. Koupili mi tam strašidelnou věc, co se připíná na čumáček a já pak nemůžu kousat. Abych z toho prý neměl takové trauma, snažili se mě uchlácholit tím, že přikoupili i sušené masíčko a další kousací uzlík. Moc mi to chutná, a protože mi masíčko dávají za odměnu, naučil jsem se kvůli tomu nový povel - sedni! Jde mi to už moc dobře a dokonce reaguju i na "tichou verzi" tohoto povelu (zdvižený prst). Ale na tu zradu s náhubkem stejně jen tak nezapomenu a ještě jim to osladím...!

 

16. 6. 2008

To vám teda řeknu, včera byl príma den! Panička mě vzala k jejím rodičům - tam už to znám, můžu běhat venku a řádit, a taky jsem běhal a řádil ;) Pak jsme se jeli seznámit s retrívrem Benem, ten je tááák velikej a těžkej, že jsem z něj měl i strach. Ale stejně jsme blbnuli, i když Beňoš vůbec nic nevydrží a hned dýchá, jako by právě zaběhl světový rekord... Ale úplně nejlepší bylo, že mě pak odvezli k roční maďarce Jessie a to vám teprve byly šmíry!!! Hned jsme poznali, že nám v ži(ž)lách proudí stejný temperament a dali jsme se do díla ;) Na naše řádění se můžete kouknout v sekci videí a fotečky taky nějaké jsou. Všem zůčastěným posílám oblíznutí, bylo to moc fajn! (Jen škoda, že páníček musel být v práci, ale doufám, že jsme se s Jessinkou neviděli naposled, takže mu příště to řádění předvedu na vlastní oko ;)

 

14. 6. 2008

Ahoooj! Asi byste neuhodli, co se nám dnes přihodilo. Zrovna, když jsme byli odpoledne s paničkou na prochajdě a lítali jak dva blázni, se najednou moje zoubky připletly paničce pod koleno a úplně sami od sebe, nešťastnou náhodou - fááákt!, se jí do té nohy zakously... ObrazekKvičela jak podříznuté prasítko a moc se zlobila, a celou cestu domů se mnou nemluvila, přestože jsem dělal oči... Chjo! Nakonec jsme si slíbili, že už budu moc hodnej a naše přátelství jsme potvrdili společným spánkem u mě v pelíšku. Tak teď nevím, to bych to měl asi dodržet, co?

prej "násilník a terorista"

 

13.6. 2008

Tak vám musím, přátelé, říct, že jsem dnes ráno poprvé zvednul při čůrání nožičku! Stalo se to, když se se mnou ráno panička chystala ven a já si k ní šel nasadit obojek... Najednou to na mě přišlo, zastavil jsem se u pelíšku, přikrčil se na čubičku, začal čůrat s výrazem naprosté nevinnosti a nožka šla nahoru tak nějak sama... Nejenom já na to koukal, ale panička vysloveně zírala, ospalé oči vykulila do nevídaných rozměrů a kdyby to nebylo doma a na pelech, tak by mě snad i s jásotem pochválila! No jóóó, ale venku už mi to nešlo a odpoledne taky nic. Noha prostě odmítá spolupracovat. Ale stejně jsem pašák, viďte?!

Tak pa. Váš velký zloděj bot a naušnic.

 

6. 6. 2008

Nazdárek! Jestlipak víte, co je nového? Aha?! Byl jsem dnes na očkování a dostal jsem za skvělé chování piškotek, heč! Paní doktorka říkala, že jsem krááásnej kluk (víme, ne?!) a živé štěňátko. Když už jsem tam byl, prošmejdil jsem i druhou ordinaci, aby tam náhodou nebylo schováno něco zajímavého. Příště půjdeme zase a už teď se těším! Doma jsem pak dostal za odměnu a za statečnost do bašty trochu své oblíbené mrkvičky a teď jdu spáááát, protože jsem tááááák unavenej... Zlobení zdar!

P.S.: Málem bych zapomněl! Jsem zcela zdráv!

Obrazek

2. 6. 2008

Všechny vás zdravím svým krásňáckým štěknutím a celému světu sděluju, že už mám celých 6 kilo! Mamince posílám olíznutí na čumáček, a ségrám přeju mnoho zdaru ve vyvádění lumpáren. Holky, ať vám to jde jako mě!

 

31. 5. 2008

Protože už jsem jel třikrát autem, protože jsem včera byl prvně hodinu sám doma (a zvládnul jsem to naprosto bravurně!), protože loužičky i bobky doma dělám opravdu vyjímečně a protože už slyším na své jméno, jsem úplně velký kluk! Navíc s páníkama cvičíme přivolání a to mi jde taky skvěle! Když přiběhnu, pokaždé dostanu granulku a spoustu drbání (a to se vyplatí!). Jóóó, někdy se sice stane, že mám zrovna něco lepčejšího na práci, ale přece si je hned nerozmazlím tím, že bych poslouchal na 100%, ne? Jeden je musí furt udržovat ve střehu ;)

 

29. 5. 2008

Tak jsem dnes byl venku prvně na vodítku! To vám je taková otrava, když nemůžete běžet kam chcete a nezbývá vám nic jinýho, než páníky poslechnout! Doufám, že to omezíme na co nejmenší počet, protože mě to teda ale vůbec nebaví! Chjo! Na moje trápení se můžete mrknout do fotogalerie a pak mě politovat. Jo??

Obrazek

28. 5. 2008

Ahoj! Tak už se vůbec (ale vůbec!) nestydím! Všude jsem už byl (kromě koupelny) a skoro všechno ochutnal. S páníčkama pořád chodíme ven a vždycky se tam vyřádíme a unavíme tak, že doma usnu jako štěňě ;) Abych jim udělal radost (a já se dostal ven hned po odpočívání v pelíšku), čůrám už skoro pokaždé jenom venku. Heč! Páníci mě vždycky moc pochválí, že jsem šikula a pak mě hladí a drbou a dají mi nějaké mlsání. To mám moc rád! Nejraději se s nimi škádlím o své hračky a občas taky štěknu, aby se vidělo, že to umím moc krásně. Brzy prý dodáme nové fotky, ale teď je k tomu nepustím, protože si musíme někdy i hrát, to je snad jasný, ne?! Tak všem olíznutí na čumáčky a haf!

 

26. 5. 2008 - Můj první den v novém domově

Noví páníci si pro mě přijeli jako pro prvního, bylo to po poledni a já zrovna před chvílí vstal a neměl jsem čas je moc prozkoumávat. Nechali mě ještě nadlábnout a vyspat se, porvat se s bráškama a ségrama, páníčci mámy mě pomazlili, no a pak už mě (spícího podotýkám - jak podlé!) odnesli do auta a vyrazilo se směrem k Brnu. Hned jsem se vzbudil, koukal a pro jistotu jsem jim hned ukázal, zač je toho loket a co všechno už umím! Umím výt, štěkat, kníkat, umím krásně čůrat a blinkat do deky a kousat do všeho, na co jen dosáhnu. Nakonec jsem si přece jen zdřímnul, nebudu se namáhat celou cestu!

Doma jsem se vůbec nebál, všechno jsem prošmejdil (ale do koupelny se fakt ještě bojím), provětral jsem všecky ty suprový hračky, udělal loužičku v pokoji, bobek v kuchyni, to jako na uvítanou, nadlábnul jsem se a pak jsem usnul v pelíšku. Večer už to bylo lepší, zkoušel jsem se drásat do postele, ale páníci mě hned prokoukli (třeba, když zapracuju na smutných očích, poleví...). Taky jsem zjistil, že je príma čůrat na koberec a krákat paničku za vlasy, ale vůbec se jim tahle hra nelíbila, a tak jsem se proběhnul a usnul. V noci jsem pak trošku plakal po mámě, ale páníci na mě byli moc hodní, takže jsem je pořádně oblíznul, aby věděli, že je jako možná mám docela rád... Ale stejně se mi stejská!

 

Obrazek